KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza

STANISŁAW MICHAŁOWSKI

Dr nauk prawnych, Adwokat, Partner 

W kręgu jego zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z prawem cywilnym, prawem handlowym, prawem karnym gospodarczym oraz problematyką, tzw. offsetu.

Koncentruje się głównie na doradztwie z zakresu skomplikowanych pod względem prawnym umów oraz kontraktów handlowych, procesów przetargowych oraz sporów gospodarczych.

Doradza polskim oraz zagranicznych podmiotom sektora zbrojeniowego w sprawach związanych z kontraktami rządowymi, zagadnieniami regulacyjnymi oraz compliance.

Uczestniczy w postępowaniach  przetargowych z dziedziny obronności. Obsługuje procesy zawierania umów offsetowych oraz umów dostaw uzbrojenia. W ramach swojej zawodowej praktyki brał udział w procesach negocjacji i wdrożenia umów offsetowych zawieranych pomiędzy rządem Rzeczypospolitej Polskiej oraz wiodącymi na światowym rynku amerykańskimi producentami sektora obronnego.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej dużych przedsięwzięć gospodarczych, takich jak m.in.: pozyskiwanie i prowadzenie rozmów z potencjalnymi inwestorami strategicznymi, przygotowywanie, zawieranie i realizacja umów inwestycyjnych.

Reprezentuje klientów podczas negocjacji z kontrahentami, wierzycielami oraz przeciwnikami procesowymi zarówno na etapie przedsądowym jak i w czasie trwania postępowania sądowego.

Jest autorem publikacji o tematyce offsetowej.

Ukończył z wyróżnieniem Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił rozprawę doktorską zatytułowaną „Umowa offsetowa” i uzyskał tytuł Doktora Nauk Prawnych. 

Wykazuje się biegłą znajomością języka angielskiego oraz francuskiego.

PUBLIKACJE 

12/05/2016

MON ZWIĘKSZA KONTROLĘ NAD ZAMÓWIENIAMI ZBROJENIOWYMI

25/04/2016

WIĘCEJ PRAW DLA OFFSETOBIORCY W NOWEJ USTAWIE

25/04/2016

OFFSET ORAZ POLONIZACJA W ŚWIETLE PRAWA UNIJNEGO. “NEGATYWNE PODEJŚCIE KE”

Please reload

KW Kruk i Wspólnicy          Kancelaria Prawnicza Sp.k.

ul. Bł. Ładysława z Gielniowa 14

02-066 Warszawa