STANISŁAW MICHAŁOWSKI

Dr nauk prawnych, Adwokat, Partner 

W kręgu jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim zagadnienia związane z prawem cywilnym, prawem handlowym oraz prawem karnym gospodarczym.

 

​Koncentruje się na doradztwie z zakresu skomplikowanych pod względem prawnym kontraktów handlowych, procesów przetargowych oraz sporów gospodarczych.

 

​Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej dużych przedsięwzięć gospodarczych, takich jak m.in.: pozyskiwanie i prowadzenie rozmów z potencjalnymi inwestorami strategicznymi, przygotowywanie, zawieranie i realizacja umów inwestycyjnych. ​Reprezentuje klientów podczas negocjacji z kontrahentami, wierzycielami oraz przeciwnikami procesowymi zarówno na etapie przedsądowym jak i w czasie trwania postępowania sądowego. W ramach swojej zawodowej praktyki brał udział w procesach negocjacji i wdrożenia umów offsetowych zawieranych pomiędzy rządem Rzeczypospolitej Polskiej oraz wiodącymi na światowym rynku producentami sektora obronnego.

 

​​Ukończył z wyróżnieniem Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił rozprawę doktorską zatytułowaną „Umowa offsetowa” i uzyskał tytuł Doktora Nauk Prawnych.

 

Wykazuje się biegłą znajomością języka angielskiego oraz francuskiego.

KW KRUK AND PARTNERS