top of page

ŚLEDZENIE
I ODZYSKIWANIE
AKTYWÓW

Fotki FMCG (5).png

Spory dotyczące oszustw i odzyskiwania mienia wymagają szybkich i zdecydowanych działań, aby uniknąć poważnych konsekwencji finansowych i prawnych.

Posiadamy rozległą, międzynarodową praktykę skoncentrowaną na odzyskiwaniu i śledzeniu aktywów. Doradzamy zarówno klientom korporacyjnym, jak i indywidualnym w skomplikowanych sprawach nadużyć i regulacji. Przez lata wypracowaliśmy kreatywne strategie i innowacyjne techniki odzyskiwania mienia, wykorzystując unikalne połączenie postępowania karnego i cywilnego w celu uzyskania odszkodowania dla naszych klientów. Nasza specjalizacja w śledzeniu i odzyskiwaniu aktywów jest uzupełniana przez nasze doświadczenie w zakresie niewypłacalności i restrukturyzacji, co pozwala nam dostarczać kompleksowe rozwiązania. Posiadamy duże doświadczenie m.in. w ubieganiu się o nakazy zamrażania, nakazy tymczasowe, nakazy ujawnienia oraz nakazy odszukania w celu identyfikacji i ochrony aktywów. Dzięki naszemu doświadczeniu w zagranicznych jurysdykcjach, opracowujemy i realizujemy szereg transgranicznych strategii odzyskiwania aktywów.


Współpracujemy z:

 • Zagranicznymi kancelariami prawnymi 

 • Międzynarodowymi organizacje prawnymi

 • Śledczymi

 • Osobami o uznanej wiedzy naukowej i dużym doświadczeniu w danym sektorze biznesu business

 • Biegłymi rewidentami i specjalistami z różnych dziedzin

 • Osobami o uznanym dorobku naukowym oraz doświadczeniu w danym sektorze biznesu

 • Państwowymi agencjami zajmującymi się bezpieczeństwem i ochroną pokrzywdzonych w Polsce i zagranicą.

 

Radca Prawny i Partner Zarządzający - Jarosław Kruk - od 2010 r. jest jedynym polskim członkiem ICC FraudNet - międzynarodowej sieci prawników zajmujących się oszustwami i odzyskiwaniem aktywów, która od 2004 roku działa pod auspicjami Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC).

Jego bogate i poparte sukcesami doświadczenie jest corocznie doceniane w rankingach WWL i GIR, gdzie  jest on wymieniany jako jedna z czołowych postaci w dziedzinie odzyskiwania mienia.

2021: 

"He is very well regarded and understand how things get done in Poland"
"Jaroslaw and his team are very well set in this field, and provide efficient advice"
"He has a strong command of local law and practice, and is always willing and ready to get on cases"

 

2020:

“Very well connected in the Polish marketplace” “provides practical solutions aimed at recovering funds and obtaining additional information used in civil matters, including in other jurisdictions”

2019:

"Brilliant analysis and willingness to undertake anything possible to get the case resolved"

Powiązane specjalizacje
KRYPTOAKTYWA

ODZYSKIWANIE  KRYPTOAKTYWÓW

 

Wykorzystując naszą wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa, doświadczenie obejmujące zagraniczne jurysdykcje oraz korzystając ze specjalistycznego oprogramowania oraz odpowiednich narzędzi śledczych, wspieramy ofiary oszustw internetowych w złożonym procesie śledzenia i odzyskiwania skradzionych kryptoaktywów.

Aby skutecznie doradzać naszym klientom w poruszaniu się w złożonym środowisku prawnym i regulacyjnym otaczającym kryptowaluty, współpracujemy zarówno z ekspertami ds. cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwa, specjalistami z zakresu kryptografii, ale również koordynujemy nasze działania z organami ścigania oraz organami regulacyjnymi. W procesie śledzenia i odzyskiwania skradzionych kryptoaktywów ściśle współpracujemy  także z międzynarodowymi organizacjami prawniczymi oraz zagranicznymi prawnikami.

Śledzimy także na bieżąco nowe regulacje i interpretacje prawne, istotne dla posiadaczy kryptowalut oraz osób biorących udział w transakcjach w ramach blockchain.

Zapewniamy pomoc w złożonym procesie odzyskiwania skradzionych kryptowalut. Nasze działania mają na celu:

 • zebranie materiału dowodowego

 • identyfikację przestępców

 • ocenę szkody

 • odzyskanie utraconych kryptoaktywów

​​

Prowadzimy postępowania przeciwko osobom fizycznym i prawnym, które dopuściły się incydentów hakerskich i oszustw z wykorzystaniem kryptowalut i tokenów wirtualnych, a nasze usługi kierujemy zarówno do instytucji, firm oraz osób prywatnych, które padły ofiarą tego rodzaju cyberprzestępczości.

 • Prowadzimy analizy w celu wyśledzenia skradzionych kryptoaktywów oraz beneficjentów transakcji kryptowalutowych.

 • Pomagamy na etapie kompletowania materiału dowodowego.​

 • Wspieramy naszych klientów na każdym etapie postępowania karnego w przypadku kradzieży, wyłudzenia czy oszustwa, w sądzie i przed organami.

KW KRUK AND PARTNERS
bottom of page