top of page

ŚLEDZENIE
I ODZYSKIWANIE
AKTYWÓW

Fotki FMCG (5).png

Spory dotyczące oszustw i odzyskiwania mienia wymagają szybkich i zdecydowanych działań, aby uniknąć poważnych konsekwencji finansowych i prawnych.

Posiadamy rozległą, międzynarodową praktykę skoncentrowaną na odzyskiwaniu i śledzeniu aktywów. Doradzamy zarówno klientom korporacyjnym, jak i indywidualnym w skomplikowanych sprawach nadużyć i regulacji. Przez lata wypracowaliśmy kreatywne strategie i innowacyjne techniki odzyskiwania mienia, wykorzystując unikalne połączenie postępowania karnego i cywilnego w celu uzyskania odszkodowania dla naszych klientów. Nasza specjalizacja w śledzeniu i odzyskiwaniu aktywów jest uzupełniana przez nasze doświadczenie w zakresie niewypłacalności i restrukturyzacji, co pozwala nam dostarczać kompleksowe rozwiązania. Posiadamy duże doświadczenie m.in. w ubieganiu się o nakazy zamrażania, nakazy tymczasowe, nakazy ujawnienia oraz nakazy odszukania w celu identyfikacji i ochrony aktywów. Dzięki naszemu doświadczeniu w zagranicznych jurysdykcjach, opracowujemy i realizujemy szereg transgranicznych strategii odzyskiwania aktywów.


Współpracujemy z:

  • Zagranicznymi kancelariami prawnymi 

  • Międzynarodowymi organizacje prawnymi

  • Śledczymi

  • Osobami o uznanej wiedzy naukowej i dużym doświadczeniu w danym sektorze biznesu business

  • Biegłymi rewidentami i specjalistami z różnych dziedzin

  • Osobami o uznanym dorobku naukowym oraz doświadczeniu w danym sektorze biznesu

  • Państwowymi agencjami zajmującymi się bezpieczeństwem i ochroną pokrzywdzonych w Polsce i zagranicą.

Jesteśmy jedynym polskim członkiem ICC Fraudnet - międzynarodowej sieci prawników zajmujących się oszustwami i odzyskiwaniem aktywów - od 2004 roku działającej pod auspicjami Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC).

Od kilku lat nasze doświadczenie w odzyskiwaniu mienia jest doceniane przez WWL i GIR. Jarosław Kruk - Radca Prawny i Partner Zarządzający jest wymieniany w rankingach jako jedna z czołowych postaci w dziedzinie odzyskiwania mienia.

2021: 

"He is very well regarded and understand how things get done in Poland"
"Jaroslaw and his team are very well set in this field, and provide efficient advice"
"He has a strong command of local law and practice, and is always willing and ready to get on cases"

 

2020:

“Very well connected in the Polish marketplace” “provides practical solutions aimed at recovering funds and obtaining additional information used in civil matters, including in other jurisdictions”

2019:

"Brilliant analysis and willingness to undertake anything possible to get the case resolved"

KW KRUK AND PARTNERS
bottom of page